Francu Vahterju v slovo

Z žalostjo v srcu vas obveščamo, da se je 14. avgusta poslovil dolgoletni član našega društva Franc Vahter.
Franc Vahter je bil eden izmed najstarejših in najbolj aktivnih članov društva.

Bil je podpredsednik društva od leta 1993 do 2001, predsednik društva od 2005 do 2009, pobudnik za označitev poti na Stolpnik v letu 1995 in prvi pobudnik, skupaj s takratnim predsednikom društva, za graditev razglednega stolpa na vrhu Stolpnika, kar se je udejanilo leta 1997 ob praznovanju 70-letnice društva. Bil je več let oskrbnik bivaka na Rogli, v kasnejših letih pa je bil nekaj let oskrbnik koče na Klemenči jami. Franc je bil izjemen poznavalec naših gora, naravne in kulturne dediščine ter velik raziskovalec zgodovine domačih krajev in širše domovine. Svoje znanje in izkušnje je zelo rad prenašal mlajšim. Bil je tudi ustanovitelj skupine starejših planincev – Četrtkovcev.
Lansko leto je prejel najvišje priznanje PZS – svečano listino Planinske zveze Slovenije.
Franc je bil »planinski oče« številnim generacijam planincev in naš velik vzornik.

Naj počiva v miru.