Ostri Vrh

V soboto, 27. aprila, so se konjiški planinci odpravili na Ostri Vrh (904 m) iz sosednje Avstrije. Iz Slov. Konjic so se skozi mejni prehod Šentilj zapeljali do parkirišča Heiligengeistklamm. Od tod so se podali skozi Sotesko sv. Duha na Ostri vrh. Na poti je bilo potrebno večkrat prečkati potok in se izogibati podrtemu drevju. Zaradi snežnega neurja, ki je vihralo prejšnji teden, je bilo na poti potrebno odstraniti podrte veje. Na Ostrem vrhu so si ogledali cerkev sv. Duha in se okrepčali v gostišču Spitze. Zaradi lepega vremena so se ponujali razgledi na Avstrijske Alpe, Pohorje in Kamniško Savinjske Alpe. Od tod jih je pot vodila nazaj v Slovenijo ob Šturmovem potoku, kjer so občudovali brzice in manjše slapove. Na nekaterih mestih so bila tudi varovala. Pot so zaključili pri reki Dravi. Planinci, ki so želeli, so lahko koristili tudi avtobusni prevoz na Sv. Duh oziroma nazaj. Planinci so v dobri družbi in lepem pohodu preživeli še eno lepo soboto.

Za PD Konjice, Branko Obrovnik