Kolesarjenje po Logarski dolini

Planinsko društvo Konjice – kolesarska sekcija organizira kolesarjenje po Savinjskem koncu. Spoznavali bomo kotičke Logarske doline in okolice.
Turo bomo izvedli v soboto, 29. julija 2023.
Kolesa bomo naložili na kolesarsko prikolico na parkirišču Kmetijske zadruge v Slovenskih Konjicah ob 6.30 uri.

Odhod bo ob 7.00 uri.

Začetek naše poti bo Solčava, od koder se bomo podali proti Logarski dolini ter prekolesarili celotno dolino. Pot nas bo v nadaljevanju vodila v Matkov kot vse do planinskega doma Majerhold. S kolesi se bomo spustili do odcepa na Solčavsko panoramsko pot, kjer se bodo odprli z dih jemajočimi razgledi na vrtoglave vršace in prelestne doline. Po makadamski, deloma asfaltirani cesti sledi spust do izhodišča. Tura je srednje zahtevna, zato priporočamo, da se je udeležite tisti, ki imate letos prevoženo že kakšno turo.

Podlaga:

  • 42% asvalt (20,5 km)
  • 39% makadam (19 km)
  • 19 % pot/kolovoz (9 km)

Za na pot je priporočljivo treking ali gorsko kolo.

OBVEZNA OPREMA VSAKEGA UDELEŽENCA: kolesarska čelada, očala, kolesarske rokavice, rezervna zračnica, VELJAVEN osebni dokument, zaščita za sonce in dež, rezervna oblačila, hrana in pijača za čez dan. Načrtovano turo bomo v primeru neugodnega vremena ali kakršnih drugih vzrokov primerno prilagodili.

Vrnili se bomo do 20. ure.

Strošek za prevoz udeležencev, koles in organizacijo je 20,00 EUR.
Prijave na: do zasedenosti prostih mest sprejema

Matjaž Rebernak M 041 837 086, E matjaz.rebernak@gmail.com