Pozdrav pomladi na Kislici in srečanje Jožic in Jožekov na Stolpniku

Planinsko društvo Konjice vabi v nedeljo, 19. marca 2023, ob sončnem vzhodu, kot pozdrav pomladi, na razgledno Kislico 994m. Zbrali se bomo ob 4. uri 20 minut na avtobusni postaji v Konjicah in se z osebnimi avtomobili zapeljali na Stranice in do Belega potoka (cca 10 km). Pot bo vodila najprej mimo slapa in po grebenu na Kislico, (E 15°18,4783´N 46°21,4267´), kjer nas bo okoli 6. ure pozdravil sončni vzhod. V nadaljevanju bomo preko vrha sestopili po grebenu do Strnadovega travnika na južno stran Kislice, mimo Ravnakovega kostanja in se po poti XIV. divizije vrnili na izhodišče. Skupno je okoli 3 ure in 30 minut hoje! Po 11. uri vabljeni še na Stolpnik, kjer bo veselo ob tradicionalnem, pomladnem srečanju Jožic in Jožekov.