Jesenski kostanjev piknik

V sobotnem jutru 14. oktobra 2023 se je 36 planincev, 28 otrok OŠ pod Goro, tri učiteljice in trije varovanci VDC Čebelice ter njihov spremljevalec zbrali pri Športni dvorani. Ob 9. uri so krenili proti Konjiškemu gradu, nato po gozdni cesti preko Skakalnice do sedla Čaž. Ob sproščenem vrvežu otrok in pogovoru so hitro osvojili vrha sedla, kjer so se po zasluženi malici in počitku razdelili v dve skupini. Otroci v družbi učiteljic OŠ Pod goro in nekaj starejših planincev spremljevalcev so se po gozdni cesti podali proti Tolstemu vrhu. Preostali planinci so osvojili in prečili vrh Babič ter se po lovski stezi spustili do Plevnikovih. Po kratkem spustu mimo partizanske bolnice Zime so dospeli do Okrepčevalnice AZIZ na starem lovskem domu. Markacisti društva so poskrbeli za okusne pečene kostanje, katerih del so prispevali tudi otroci. Na pikniku so se jim pridružili tudi drugi planinci in varovanci, ki so prispeli z avtomobili in s kolesi. Vsi so bili postreženi z okusnim golažem, spretne planinske udeleženke pa so prispevale domače pecivo, ki so ga bili veseli še posebej otroci. Markacisti Martin, Štefan in Tomaž D. so izkoristili priložnost in pri lovskem domu postavili smerno tablo – vetrnico , da bodo lahko bodoči obiskovalci razbrali smeri vrhov. Po prijetnem in sproščujočem druženju se je nekaj pohodnikov vrnilo po Kranjski poti do izhodišča. Vsi so se polni lepih vtisov na sončno jesensko soboto srečno vrnili domov.

Za PD Konjice, Tomaž Levart