Po Polskavski kolesarski poti

Na povabilo predsednice PD Pohorje iz Zgornje Polskave, smo se z velikim veseljem odzvali povabilu na prijetno kolesarjenje in pomoč pri vodenju po “Polskavski kolesarski poti”. Kljub temu, da je bilo kar nekaj odpovedi v zadnjem trenutku zaradi strahu pred slabo vremensko napovedjo, smo dokazali, da se nekateri ne bojimo dežja. Prireditve smo se udeležili štirje člani društva. Po uvodnem pozdravu gostiteljev in skupinskem fotografiranju, smo se podali na pot. O dežju ni bilo nobene sledi, še sonce nas je sramežljivo opazovalo izza oblakov. Sama pot mi je bila zelo znana, saj me na te kraje vežejo lepi spomini na mojo mladost, otroška leta, strgane hlače, oguljena kolena, plezanja po drevesih in Gromberškem gradu, nabiranja gob in piknike ob reki Polskavi.

Sama pot je lepo speljana in markirana. Na najvišji točki poti smo se vpisali v vpisno knjigo, si privoščili požirek osvežilne pijače ter se najedli suhega sadja, katerega je postregla predsednica društva Marjana. Sledil je le še spust skozi vas Šmartno mimo skakalnice, mimo turistične vasice Kočno do izhodišča kolesarske trase. Tudi kakšen odvečni kamen v kolesarski torbi ni mogel pokvariti dobrega vzdušja udeležencev. Hvala predsednici za pogostitev. Naj to druženje postane tradicija, mi se bomo z veseljem odzvali povabilu.