Zlati častni znak PZS – Ana Orož

Zlati častni znak PZS se podeljuje posameznikom za izjemne dosežke in dolgoletno uspešno delo na področjih opisanih v 2. členu pravilnika. Zlati častni znak se ob pogojih iz 2. člena praviloma podeljuje posameznikom, ki so že prejeli srebrni častni znak in je od podelitve minilo najmanj 8 let.

Obrazložitev predloga
Ana je zelo aktivna članica planinskega društva. V preteklosti je že bila blagajničarka, članica nadzornega odbora, prav tako tudi članica upravnega odbora. Vsa ta leta Ana dela v društvu z dušo in je nepogrešljiv člen naše delovne skupine. V zadnjem času je prevzela tudi vnos članstva v centralni register PDS, kar ji je takoj uspelo osvojiti. Udeležuje se tudi vseh članskih prireditev in pohodov.

Ana Orož
Planinstvo te napolni z pozitivno energijo, da lažje premaguješ vsakdanje težave. Za planinstvo me je nadušil moj mož, ki je dolgoletni markacist PD . Kmalu so tudi mene vključili v aktivno delo v društvu.
Kljub temu, da gre za prostovoljno delo, ki s seboj prinaša tudi določeno odgovornost, sem ga vselej z
veseljem opravljala, saj verjamem v poslanstvo PD. Prejeto priznanje mi to tudi potrjuje.