Planinci na blagoslovu konj

Na povabilo naših prijateljev iz Jurjeve konjenice smo se planinci v nedeljo, 23. aprila 2023, v okviru Jurjevanja udeležili blagoslova konj na travniku med cerkvo sv.Jurija in Župnijskim domom.

Ob 11.20 so na travnik prijezdili konjeniki in vprege, skupaj 32 konj. Sledil je kulturni program, blagoslov konj in pogostitev ter druženje številnih obiskovalcev, za živahnejši utrip pa je poskrbela konjiška Godba. Tokratno žegnanje konj je bilo prav posebno tudi zaradi marjetic, ki jih je izdelalo Turistično društvo Konjice in z njimi polepšalo travnik pred konji. Po blagoslovu konj se je Jurjevanje nadaljevalo do večera v konjiškem trgu.

Čestitke in zahvala Jurjevi konjenici in Turističnemu društvu ter vsem udeležencem in organizatorjem za čudovit dogodek, ki bo ostal v spominu.

Drugo leto se spet vidimo. Takrat bo pa še bolj svečano, saj bo na Jurjevanju tudi dvig novih zvonov v zvonik naše farne cerkve.

Za PD Konjice, Robert Vrečko