Kolesarjenje po Logarski dolini

Zadnjo julijsko soboto smo se člani PD Slovenske Konjice odpravili na kolesarjenje. Kljub napovedanemu slabšemu vremenu se nas je zbralo 20, nekateri so bili z nami prvič. Na kolesa smo se podali v Solčavi. Pot nas je vodila po regionalni cesti do vstopa v Logarsko dolino, kjer nas je pozdravilo sonce in so se odprli čudoviti razgledi na savinjske vršace. Na Solčavski panoramski poti smo občudovali skulpture, uživali v hlajenju ob vodi oziroma ob hladnih tekočinah malo naprej po naši trasi, ter v dih jemajočih razgledih, ki nam jih je podaril sončen dan.

Ob cerkvici svetega Vida je sledil samo še spust nazaj do izhodišča.
Prekolesaril smo slabih 45 kilometrov in z zadovoljstvom ugotavljali, da je kolesarjenje res postalo užitek.

Za PD Konjice, Matjaž Rebernak