Malo veselja ne škodi

Četrtek! Mi gremo pa na Roglo k planinskemu bivaku, ki ga je potrebno očistiti, prezračiti in seveda urediti tudi ograjen prostor ob bivaku. Tudi razne navlake se je bilo treba znebiti. A še preden smo se te akcije lotili, smo šli najprej na en lep pohod mimo stolpa na Rogli in do koče na Pesku, se nadihali svežega planinskega zraka in si privoščili jutranjo kavo v koči. Nadaljevali smo pot do Mašinžage in potem navzgor do sedla Komisija ter se napotili nazaj proti našemu bivaku na Rogli. Pred bivakom pa je bilo presenečenje, Jože nas je takole sprejel: »Bi malo vode, sigurno ste žejni«. Res smo bili potrebni vode, a v Jožetovi steklenici ni bila voda, ampak je bila domača slivovka, ki nas je skoraj vse »osvežila«. Bilo nas je tokrat več kot dvajset, kar je lepa druščina in zapolnili smo prostor ob bivaku. Tokrat se nam je pridružilo kar nekaj pohodnikov, ki so bili z nami prvič.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Odložili smo palice in nahrbtnike ter se lotili dela, ki smo ga imeli v planu za ta dan. Ampak tokrat nismo samo delali, pripravili smo si pravi planinski piknik. Moški so pripravljali kurišča, Milan se je lotil košnje z nekakšnim srpom, Milica je počistila za njim, ostali pa še postorili vse ostalo. Prezračili smo odeje, pomili posodo in tla v bivaku, popravili ograjo in ko se je to končalo, smo pripravili piknik. Miza se je polnila s sladkimi dobrotami, ki so jih ženske pripravile že prejšnji večer doma, »usposobljeni« moški pri žarih so pekli »mesene dobrote«, ženske so pripravljale zelenjavo, kruh in še kaj in začelo se je veselje. In kaj naj bi to bilo? Tri planinke so postale v juniju eno leto starejše in treba je bilo seveda proslaviti, čestitati in nazdraviti. Franc je nabral tri šopke planinskega cvetja, ki raste okoli bivaka in vsaka slavljenka je dobila svojega. Piknik se je nadaljeval ob pesmi in klepetu ter prijetnem vzdušju, ampak vse lepo se enkrat konča, kajti sonček se je že skril in nas še prej opomnil, da bo treba kreniti v dolino. Zapustili smo bivak in se odpravili proti domu in minil je še edem izmed četrtkov, ki je dan za pohode Četrtkovcev. Ampak naslednji četrtek se zopet vidimo!