Planica – Framski slap Skalca

Pot smo pričeli pri turistični kmetiji “Pri Kovačniku” na Planici nad Framom, potem pa nadaljevali nekaj časa po markirani poti, ki vodi na Areh, nato pa krenili po neoznačenih poteh in bližnjicah do Framskega slapa (slap Skalca), ki sicer ni zelo vodnat. Tokrat pa je bil zaradi obilice padavin v preteklih dneh izjemen, zato si ga je bilo vredno ogledati. Istočasno je slap obiskala večja skupina tretješolcev iz Podravja. Vračali smo se po isti poti. Hodili smo ob cvetočih travnikih in dišečih vonjavah cvetočega bezga. Med potjo smo srečali divjega zajca in opazovali par srn, ki so se pasle na jasi. Na poti pa smo presenetili tudi večjega goža (kačo), ki si je privoščil sončenje. Imeli smo ponovno srečo z vremenom saj je pohod minil brez dežja.

Pot je bila dolga približno 13,5 km v obe smeri. Precej za 15 Četrtkovcev, vendar smo jo skoraj vsi v celoti prehodili.

Branko Obrovnik