Na Kopitniku in v Gorah …

V soboto, 16. marca, je več kot 50 planink in planincev PD Slovenske Konjice pomlad v dolini zamenjalo za snežno idilo na 910 m visokem Kopitniku. Na izhodišče poti so se tokrat odpeljali kar z vlakom, naprej pa so morali seveda peš. Iz Rimskih Toplic vodi na Kopitnik več poti, a vse gredo navzgor.

Na Kopitniku

Tako so po skoraj treh urah prisopihali na njegov prepadni vrh, ki tiste z veliko domišljije spominja na kopito. Z vrha so se spustili do prijazne koče, kjer so počakali, da je do cilja pripeljala Tina Maze. Zadovoljni so pot nadaljevali do Doma v Gorah, kjer so si privoščili daljši počitek. Z Gor so se spustili proti železniški postaji v Hrastniku, kjer so izvedeli, da bodo postajni bar odprli šele leta »2023«. Malce žejni, a polni lepih vtisov so se po železni cesti spet odpeljali v domače kraje.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Alenka Tajnikar