Nedelja ob reki Soči

Do zadnjega sedeža poln avtobus članov PD Konjice je v nedeljo, 23. junija 2013, pod skrbnim vodstvom vodnice Lidije in ob pomoči ostalih vodnikov opravilo drugi del poti ob Soči. Prvi del poti so prehodili v lanskem letu in vsi polni navdušenja komaj čakali še na ta del neprehojene poti.


Pot jih je vodila od vasi Soča, mimo Velikih korit, skozi vznožje ledeniške dolinice Lepena, do sotočja Soče in Koritnice ter po Poti miru do Kluž. Spotoma so si ogledali ostanke avstro-ogrske obrambne črte na Ravelniku, uživali ob prečkanju visečih mostov s pogledom na razpenjeno smaragdno Sočo tam daleč spodaj in si hladili razbolele podplate na prekrasnih belih plažah, kjer se Soča spreminja v mirno široko reko in vabi s prijetno svežino, nežnim žuborenjem in željo ostati kar tam.
Res nepozabna nedelja, na katere svežino jih bo spremljal spomin v vročih poletnih dneh.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

A. Butolen