80 Konjiških planincev na Peci

Na sliki je samo prva skupina, ki je osvojila Peco, druga je prispela gor bolj pozno, takrat so prvi že uživali na koči.

Na zadnji avgustovski dan so se konjiški planinci odpravili h kralju Matjažu na Peco (2.125 m). Tokrat so na to mogočno koroško goro pristopili iz avstrijske smeri. Prva skupina se je v hitrejšem tempu vzpela do Bistriške špice, potem pa preko Knipsovega sedla in Kordeževe glave na slovensko stran gore.

Na sliki je samo prva skupina, ki je osvojila Peco, druga je prispela gor bolj pozno, takrat so prvi že uživali na koči.

Na sliki je samo prva skupina, ki je osvojila Peco, druga je prispela gor bolj pozno, takrat so prvi že uživali na koči.

Druga skupina pa se za ogrevanje prvih 1.000 višinskih metrov peljala z žičnico, potem pa so uživali v razgledni poti proti Kordeževi glavi. Obe skupini sta se potem spustili do Doma na Peci, kjer so se nekateri posladkali s kvočevimi nudlni. Obiskali so še kralja Matjaža in zaskrbljeno opazili, da brada nič kaj ne raste. Od tam so se spustili v dolino reke Tople in se prijetno utrujeni odpeljali v domačo dolino.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

A. Tajnikar