Pohod Gornji Dolič – Huda luknja – Završe – Mislinja

V soboto, 17. julija 2021 vas vabimo na pohod Gornji Dolič – Huda luknja – Završe – Mislinja

Odhod bo ob 7. uri z AP v Konjicah.
Z osebnimi avtomobili se peljemo do Gornjega Doliča. Peš se odpravimo mimo doliške apnence proti Hudi luknji, kjer bomo prečkali cesto in se povzpeli do dveh jam (Špehovka in Pilanca). Po ogledu se bomo dvignili do cerkve svetega Vida in pot nadaljevali mimo ruševin gradu Valdek proti vasi Završe ter se v nadaljavanju spustili do Mislinje.
Pot je lahka, skupno bo za okoli 4 ure hoje. Poskrbeti je potrebno za ustrezno psihofizično kondicijo, dobre planinske čevlje, pohodne palice in svetilko (za ogled jam). Hrana in pijača iz nahrbtnika ali v Mislinji (Picerija Vagon).
Na izletu bomo upoštevali priporočila NIJZ za preprečevanje širjenja COVID-19.
Pohod bo vodila Irena s sovodniki. Prijave zbira Irena na M 064 178 016 ali na E irena.rihtaric@gmail.com.
Vodniki PD Konjice si pridržujemo pravico do sprememb na turi zaradi objektivnih razlogov (stanje na poteh, vreme, stanje udeležencev…).