Na Grmado

V soboto, 17. aprila 2021, vas vabimo na pomladno turo na Grmado (718 m) pri Celju.

Zbrali se bomo ob 7. uri na avtobusni postaji, od koder se bomo z lastnimi prevozi odpeljali proti Zagradu in kraju Zvodno. Na Celjsko kočo bomo šli čez Hudičev graben, ki je opremljen z jeklenicami in klini. Povzpeli se bomo na Celjsko kočo in Grmado s katere je lep razgled na Celje in del Savinjske doline, ob lepi vidljivosti pa tudi Karavanke, Julijske in Savinjske Alpe. Sledi spust, ki je deloma zahteven, do kraja Zagrad.

Pot čez Hudičev graben

Pot čez Hudičev graben je zahtevna in spolzka, opremljena je z jeklenicami in klini. Spust pa je deloma zahteven, zato morate imeti primerno obutev, pohodne palice in vremenu primerna oblačila, priporočljiva je tudi čelada. Hrana in pijača bo iz nahrbtnika.
Hoje bo za približno 5 ur. Pohod bo vodil Rajko s pomočjo ostalih vodnikov PD Konjice.
Upoštevali bomo ukrepe NIJZ za gibanje na prostem.
Prijave zbira Štefka Gorenak na E gorenak.stefka@siol.net ali na M 031 377 752 za tiste planince, ki nimajo e-pošte.

Lep planinski pozdrav!