Na Smrekovcu pri Mojci

V četrtek, 8.7.2021 so se Četrtkovci potepali po Smrekovškem pogorju. Smrekovec je 1577 metrov visoka gora, ki jo najdemo v Kamniško Savinjskih Alpah. Gora je vulkanskega nastanka. Na vrhu je piramida in razgledna plošča z vpisno knjigo. Vrh je neporasel, zato si na njem vsak lahko najde svoj prostor za počitek. Pod Smrekovcem cca. 30 min se nahaja Dom na Smrekovcu, na nadmorski višini 1375 metrov. Prva koča je tukaj stala leta 1933, ki pa je bila leta 1942 požgana. Novo kočo so nato odprli leta 1951. Povečavo in obnovo je dom doživel leta 1976 in takrat je tudi ta planinski dom dobil ime, takšnega kot ga nosi danes, torej Dom na Smrekovcu.
Od kmetije Sp. Brložnik so začeli hoditi po lepo speljani planinski poti do Doma na Smrekovcu, kjer jih je pričakala vedno nasmejana in prijazna Mojca. Ona si vedno vzame čas, da pozdravi svoje sokrajane, ki pridejo v hribe, tokrat ni bila to Korošica ali Orlovo Gnezdo, ampak je to zdaj Dom na Smrekovcu, kjer kuhajo in strežejo prijazni ljudje. Bilo je vroče, nekaj planincev se je povzpelo tudi na vrh Smrekovca, drugi so ostali pri domu in uživali v senci in si privoščili pravi, dobri “Smrekovški pisker”, ki je zelo teknil, zraven pa je padlo tudi kaj tekočega, saj je bila res žeja ob tako visokih temperaturah. Domov so se vrnili dobre volje, manjkalo ni niti sladoleda, ki so si ga privoščili v Dobrni, drugače ni šlo…
V. Kamenšek