Naravske Ledine – Uršlja gora

Ta četrtek se nas je zbralo dvanajst pohodnikov, ravno prav za tri avtomobile. Iz Konjic smo se odpeljali preko Slovenj Gradca in Kotelj na Naravske ledine, katerih nadmorska višina je 1072 m, od koder smo pričeli pohod. Ta dan je bila v dolini napovedana vročina do petintrideset stopinj. Naša pot je potekala večinoma po gozdu in nad tisoč metrov, zato vročine ni bilo. V prijetnem vzdušju smo prispeli na vrh Uršlje gore na višino 1699 m, kjer se nam je poleg cvetočih pogačic ponudil čudovit razgled na vse strani neba. Na eni strani Ravne na Koroškem, na drugi strani Velenje in Šoštanj, vmes pa še Slovenj Gradec. Lepo se je videlo tudi Velenjsko jezero. Ogledali smo si cerkev svete Uršule, v kateri je bilo prav hladno. Po malici in kavici smo se po isti poti vrnili na izhodišče.

Branko Obrovnik