Logarska dolina – Klemenča jama

Od doma smo se odpravili ob sedmi uri zjutraj, da bi čimprej lahko začeli hoditi. Odločili smo se za vzpon po položnejši poti od Razpotja in preko kratkega predora proti koči na Klemenči jami. Kar precej strma pot nas je kmalu pripeljala na strma pobočja, kjer smo pomočjo jeklenice prečili rahlo izpostavljeno grapo. Kmalu smo pred seboj zagledali jamo in nad njo markacijo, ki nas je usmerila v jamo. Ko smo stopili v jamo, smo videli, da ne gre za jamo, ampak lepo narejen predor, po katerem smo nadaljevali pot. Kmalu smo prispeli do mesta, kjer se nam je priključila pot od Doma planincev in potem smo kmalu prišli do zastavljenega cilja. Sledil je krajši počitek, ampak je že kmalu začelo rositi. Hitro smo se spustili v dolino, sicer po bolj strmi poti do Doma planincev, ampak smo imeli srečo, da smo pred pravo nevihto že bili na ravni podlagi. Takrat je že močno deževalo, ampak smo hiteli z dežniki v rokah ali tudi ostalimi pripomočki proti dežju in tako vsi živi in zdravi zaključili pohod v Domu planincev, sicer mokri, vendar nas je kar kmalu pogrel vroči čaj s »prilogo«.Preživeli smo ponovno en lep dan.
Zapisala: Vida Kamenšek