Zimski pohod na Stolpnik

V nedeljo, 7. marca 2021, vas vabimo na 1. zimski vzpon spomladi na Stolpnik

najvišji vrh Konjiške gore, 1.012 m

Odhod ob 8. uri izpred konjiške športne dvorane, ob vznožju Konjiške gore, 333 m. Mimo Konjiškega gradu nato po markirani poti proti vrhu mimo Treh križev na Konjiški gori! Pot bo krožno speljana.
Za vzpon iz Konjic bomo potrebovali približno 2 1/2 ure.
Ker še vedno veljajo COVID predpisi, bo tura omejena in razdeljena na skupine 9 članov na vodnika. Zaradi Covid predpisov bo potrebno upoštevati naslednja pravila:
Na turi se mora držati predpisana razdalja vsaj 1,5 metra med udeleženci, ki niso člani istega gopodinjstva in nositi zaščitna maska.
Na turi je obvezno nošenje maske v kolikor je razdalja med udeleženci manjša od 2 metra.
Pri prijavi je potrebno obezno navesti ime, priimek in telefonsko številko udeleženca (Covid predpis).

Prijave zbira Štefka Gorenak E gorenak.stefka@siol.net M 031 377 752 za tiste planince, ki nimajo elektronske pošte.

Pohod tehnično ni zahteven. Udeleženci morajo imeti ustrezno psihofizično kondicijo. Opremite se planinsko (planinski čevlji, oblačila primerna vremenskim razmeram, nahrbtnik, pohodne palice). Ne pozabite na veljaven OSEBNI DOKUMENT!

Dolžina ture cca 6 do 7 ur. Izlet bo vodil Tomaž Levart z pomočjo ostalih vodnikov.
Priporočamo vremenskim razmeram primerno opremo in pohodne palice.
Na Gori vreme vedno je, zato bo vzpon v vsakem vremenu!

UO PD Konjice