Kolesarjenje po slovenski obali

Vas vabimo na štiridnevno kolesarsko druženje 27. 9. – 1. 10. 2020 kolesarjenje po slovenski obali

Na letošnjo tradicionalno večdnevno kolesarjenje smo morali spremeniti zaradi že vsem znamim dogodkov lokacijo.Tako, da ostajamo v Sloveniji. Na samo lokacijo se bomo podali z vlakom – nekaj novega. Odhod bo, v nedeljo 27.9.2020 v zgodnjih jutranjih urah iz železniške postaje v Poljčanah
Planinsko društvo Konjice – kolesarska sekcija organizira že sedmo večdnevno kolesarsko turo. Izvedli jo bomo letos malce drugače, tudi izbrana lokacija je pač primerna nastali situaciji. Ostajamo v Sloveniji, natančneje podali se bomo odkrivati slovensko primorje in njegovo zaledje. Za samo organizacijo in vodenje kolesarskih, delno tudi pohodnih tur bodo poskrbeli vodniki PD Slovenske Konjice. Vsi, ki ste že bili z nami, veste da nam je vedno lepo in prijetno. Naše kolesaske ture niso načrtovane kot tekmovanje s časom, ampak, da si ob poti ogledamo znamenitosti in značilnosti te pokrajine. Kolesarili bomo po načelu prvi je zadnji in zadnji je prvi.

1. TURA (nedelja 27.9.2020) Z vlakom prispemo v Koper okoli 8.40 ure. Po zapustitvi vlaka se podamo na krajšo kolesarsko turo – ogled primorskeih mest (Koper, izola, Piran, Portorož) (tako da je potrebno imeti že na vlaku kolesarsko opremo). Do kampa v LUCIJI kolesarimo, turistične hiške KZ Slovenske Konjice. Sledi nastanitev, kopanje ter večerja .

2.TURA (ponedeljek 28.9.2020) Lucija – po kolesarski stezi D8 do Izole (OBVEZNA SVETILKA) – Baredi -Gažon – Šalara – Bošamarin – Grinjan – Šmarje – Puče – Nova vas nad Dragonjo – Sveti Peter – Dragonja – Korte – Malija – Lucija – cca 50 km in 1000 m vzponov (kopanje – večerja ali obratno)

3. TURA (torek 29.9.2020) Lucija – Sečovlje – ob reki Dragonja – Pomjan – Vanganel – Ponegi – Bertoki – Koper – Izola po kolesarski stezi D8 (OBVEZNA SVETILKA) – Portorož – Lucija – 60 km in 800 m vzponov (kopanje – večerja ali obratno)

4. TURA (sreda 30.9.2020) Lucija – Portorož – po kolesarski stezi D8 (OBVEZNA SVETILKA) Strunjan – Izola – Koper – Bertoki – Škofije – Plavje – Urbanci – Tinjan – Miši (Dekani) – Bertoki – Koper – Izola – Strunjan – Portorož – Lucija – cca 70 km in 900 m vzponov (kopanje – večerja ali obratno)

5. TURA (četrtek 1.10.2020) ODHOD DOMOV – zgodnje kolesarjenje do železniške postaje, namestitev na vlak (1x prestopimo) – Kolesarjenje iz Poljčan po znanih ali pa neznanih poteh do doma.

Vozili bomo po asfaltu in delne odseke poti po makadamskih cestah. Načrtovane ture bomo v primeru neugodnega vremena ali kakršnih drugih vzrokov primerno prilagodili. Nastanjeni bomo apartmajskih hiškah KZ Slovenske Konjice. Za na kolesarske ture je priporočljivo imeti treking ali gorsko kolo. Obvezna oprema vsakega udeleženca je kolesarska čelada, kolesarske rokavice, očala, rezervna zračnica, svetilka, osnovni komplet prve pomoči, treking čevlji, nahrbtnik ali kolesarska torba, zaščita za sonce in dež in VELJAVEN osebni dokument.
Zaradi nastale situacije je priporočljivo imeti s sabo zaščitno masko.
Glede ostalih zaščitnih ukrepov prosimo, da sledite napotkom NIJZ.

Strošek za turo je 100 EUR., kamor je všteta namestitev s apartmajskih hiškah, prehrana v času bivanja (zajtrk – večerja), povratna vozovnica za osebo + kolesa in za ostale logistične potrebe na kolesarjenju. Opremo bomo naložili v kombi dan pred odhodom ob 18 uri na parkirišču KZ Slovenske Konjice. Odhod bo v nedeljo zgodaj zjutraj 27. 9. ob 2.40. uri, s parkirišča pri Kmetijski zadrugi – kolesarimo do Poljčan na vlak (OBVEZNA SVETILKA) – lahko tudi sami se pripeljete na železnisko postajo. Odhod vlaka je ob 3.50. Vrnili se bomo v četrek 1. 10. v večernih urah (odvisno od voznega reda vlaka). Število prijav je omejena zaradi zasedenosti vlaka.

Prijave zbira: Matjaž Rebernak: M 041 837 086, E matjaz.rebernak@gmail.com