Kostanjev piknik

Člani planinskega društva Konjice so v soboto 19. oktobra 2019, zaključili poletno obdobje dela s kostanjevim piknikom pri Zimrajhu. Več kot sedemdeset članov se je dopoldan odpravilo na Brinjevo goro. Nekateri so prišli po svojih poteh, drugi so se pripeljali z avti. Lepa skupina se jih je zbrala pri Kmetijski zadrugi v Konjicah, od koder so šli čez sončne Škalce preko Gračiča na Brinjevo goro. Sončen in topel dan so izkoristili tudi turni kolesarji. Njihova tura je bila daljša in sicer najprej do Oplotnice, do Cezlaka, nato na Božje in preko Planine do Brinjeve gore. Okrog poldneva je vse udeležence na cilju čakal odličen topli obrok z jabolčnim zavitkom. Druženje se je nadaljevalo ob pečenem kostanju in prijetnih pogovorih. Posebej se je izkazala ekipa za peko kostanjev. Kostanji so bili odlično pečeni in slastni in nič jih ni ostalo.

Lidija Pučnik