Priprave za vzpon na Triglav

V zgodnjih nedeljskih urah 18. avgusta se je 29 planincev Planinskega društva Konjice zbralo pod Konjiško goro z namenom, da se udeležijo priprav za osvojitev Triglava. Pot so pričeli pri vrhu Kajuhove ulice ter nadaljevali po markirani poti preko Skakalnice do police pod Skalo. Tam so imeli krajši počitek. Pod strokovnim vodstvom vodnikov PD Konjice je sledilo navezovanje opreme, kontrola le-te ter krajši prikaz uporabe z navodili. Sledil je zahteven vzpon po zavarovani plezalni poti na Skalo, 777 m. Udeleženci so se razporedili glede na znanje. Vodniki so posebno pozornost posvetili udeležencem, ki so prvič uporabili zahtevano opremo. Po uspešni premagani zahtevni poti je sledilo skupinsko slikanje ter manjša pogostitev, ki so jo pripravili člani PD Rado, Tanja, Rajko S. in drugi, ki so redni obiskovalci Skale ob nedeljskih jutrih. Po krajšem počitku se je del udeležencev pod vodstvom vodnice Štefke vrnilo preko Konjske smrti in gradu do izhodišča, velika večina udeležencev pa je pod strokovnim vodstvom preostalih vodnikov preizkusila še sestop po plezalni poti. Pod Skalo so pospravili opremo in sestopili po poti pristopa. Da so bile priprave uspešne so poskrbeli vodniki in pomočniki Lidija Pučnik, Štefka Gorenak, Rajko Toman, Franc Kuk, Irena Rihtarič, Alenka Tajnikar, Tomaž Drofenik in Martin Pšeničnik.

Za PD Konjice, Tomaž Levart