Po tigrovski poti

Glede na to, da so dospele veleumne izjave laških politikantov tudi v naše kraje, se je prava mala armada konjiških planincev odpravila na našo zahodno mejo. Tam so se v spomin na čase, ko je slovenski živelj tlačil italijanski škorenj, odpravili po TIGROVSKI poti, posvečeni v spomin prvim antifašističnim borcem v Evropi.
Slikovita pot jih je vodila mimo številnih kraških znamenitosti, kot so kraške jame, presihajoči vodotoki, slapovi. Prav tako so si lahko ob poti pogledali tudi ostanke frontne linije iz prve svetovne vojne kakor tudi pomnike hrabrim TIGRO-vcem, ki so Slovencem, še posebej pa Kraševcem in Primorcem, še danes v ponos.
Krožno pot so vsi planinci brez izgub z manjšimi bojnimi praskami uspešno premagali. Čeprav še pri močeh, so planinci zadnji del poti do Konjic raje kot peš, predremali na avtobusu, v varnih rokah šoferjev Gregorja in Ota, ki se jima planinci najlepše zahvaljujejo.

Uroš V.