Mladi planinci OŠ ob Dravinji na gričih nad Celjem

V soboto, 8. junija 2019 so se mladi planinci iz Osnovne šole Ob Dravinji odpravil na zaključni planinski pohod na griče nad Celjem. Pot so pričeli v Zagradu. Po prijetni zložni poti so se odpravili proti Celjski koči. Pot jih je vodila pod Grmado mimo zaselka Pečovnik vse do Celjske koče pod Tolstim vrhom. Po zasluženem počitku in malici so otroci dodobra preizkusil vsa igrala, ki jih premorejo tam gor. Sledilo je skupinsko slikanje in iskanje Škratovega zaklada. Nadalje jih je pot vodila do Pečovniške koče pod Grmado in po kratkem in strmem sestopu so se ponovno priključili na pot, po kateri so se vzpenjali. Ob poti so se odžejali pri Trobiševi bukvi, ki nudi mogočno senco in izvir čiste pitne vode. Na poti sestopa so otroci vztrajno preštevali lesene stopnice. Najmaljši so jih našteli 223, malo starejši pa 225 stopnic. Koliko jih je verjetno vedo Celjani, ki vsak dan obiskujejo Celjsko kočo. Ob poti so se tudi ustavili pri majhni koči v Pečovniku 46, kjer je živela Alma M. Karlin, pisateljica, svetovna popotnica in ljubiteljska raziskovalka. Kustosinja muzeja jim je pokazala kočo od znotraj in tudi na kratko predstavila njeno delo in žibvljenje. Po prijetnem sestopu do Zagrada so otroci obiskali še Mc´Donalds na Hudinji v Celju. Da je bila pot kar se da prijeta in varna sta poskrbeli mentorici Urška Sovič in Suzana Kovče, v veliko pomoč pa je bila tudi ga. Milica Preložnik iz naših vrst.

Za PD Konjice, Tomaž LEVART