Tabor mladih planincev

Planinsko društvo Slovenske Konjice je med zimskimi počitnicami pripravilo že peti tabor mladih planincev na Koči pri štepihu. V treh dneh druženja so tudi zaradi lepega vremena prehodili pot iz Konjic do koče, osvojili Stolpnik in Srebotni vrh, risali markacije, srnam priskrbeli sol, plezali na lovske preže in iskali glinaste golobe. V večernih urah so v toplem zavetju ustvarjali in spoznavali planinstvo, pekli žemljice in kruh v krušni peči ter se pomerili v pravem planinskem kvizu. Tabor so zaključili z igrami, prejeli pa so tudi nagrade in priznanja za aktivno udeležbo.
Vse dni so bili z njimi člani PD Tomaž, Alenka, Martin, Irena, Zdenka in Marija, dneve pa so jim dodatno popestrili lovci, ki so s sabo pripeljali pravega lovskega psa, in vodnik Rajko, ki jim je predstavil svoje popotovanje po Afriki.

Irena Rihtarič