Konjiški planinci na Snežniku 1.796 m

V soboto, 11. marca se je 24 planincev udeležimo zimske ture na Snežnik. Pot so pričeli na Sviščakih nad Ilirsko Bistrico. Vreme so imeli sončno in vetrovno, pot vseskozi snežna in dobro pomrznjena, tako da so hitro napredovali mimo kapelice Sv. Gabrijela skozi gozd do Lomske gozdne ceste in vse do večjega križišča cest – pri Kaplanovi bajti, kjer so imeli krajši počitek. Sledil je še vzpon do Obračališča, kjer jih je pozdravila močna burja. Nadaljnja pot je vodila preko botaničnega rezervata do sedla pod vrhom Snežnika. Zaradi močne burje in zelo zahtevnih zimskih razmer na sedlu, se je trinajst udeležencev obrnilo in so se vrnili po poti pristopa do izhodišča. Enajst ustrezno opremljenih planincev pa je nadaljevalo pot do koče, kjer so si odpočili. Sam vrh je tik nad kočo in ga zaradi močne burje niso obiskali kot skupina, ampak le nekateri posamezniki. Sledil je zelo zahteven sestop do sedla, kjer pa so nato skrenili proti Malem Snežniku. Tukaj se je burja že nekoliko umirila in so lahko naredili skupinsko fotografijo. Sledil je strm spust do priključka poti z Mašuna. Nadaljnja pot jih je vodila mino kapelice Marije Snežne do zmrzlišča Grda Draga in po cesti do izhodišča na Sviščakih.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Tomaž LEVART, vodnik PZS