Pohod ob avstrijski južnoštajerski vinski cesti

V sončnem jesenskem jutru se je petinštirideset konjiških planincev odpravilo na pohod ob avstrijski južnoštajerski vinski cesti – najstarejši vinski cesti v Avstriji, ki poteka čez obmejna območja med Slovenijo in Avstrijo. Pohod so začeli pri največjem klopotcu na svetu v Gradišču (Schloßberg), od koder jih je pot vodila po rahlo gričevnati pokrajini, med vinogradi do griča Eory, kjer stoji največji grozd na svetu. Ob prijaznih gostiteljih na lepo urejenih vinotočih (Narat-Zitz, Atschko in Eibenhof) so pohodniki lahko uživali v pestrosti okusov domačih dobrot – vinih s svežo in sadno aromo, moštu, sokovih, domačih sladicah in pečenih kostanjih. V zadnjem delu poti so se ob mejni črti povzpeli do mize prijateljstva na meji, ki simbolizira prijateljstvo in enakopravnost med ljudmi na obeh straneh meje. Pohodniki so bili navdušeni nad inovativnimi pristopi v celostni turistični ponudbi in ugotavljali, da je vino vselej bilo in ostaja krajevna patriotska dolžnost. Njihova skrbno obdelana gričevnata vinorodna pokrajina s trtami, topoli klopotci ter sodobne vinske kleti z vinotoči so značilni in ponosni pečati krajine, ki z estetskega vidika nadvse učinkovito izpolnjujejo svoj namen. V prijetnem razpoloženju, z novimi spoznanji in lepimi vtisi so se srečno vrnili v domači kraj.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Š. Gorenak