Konjiški planinci na Košutici

Konjiški planinci so se v soboto 17. junija odpravili na raziskovanje Ljubeljskega dela Karavank. Po klavrnem jutru, ob spremljanju temnih oblakov ter sive megle ob poti, so se jim ob prihodu na Podljubelj odprli prekrasni prizori karavanških vršacev, obsijani s soncem, kar je obetalo lep dan. Po gozdu so se odpravili na planino Korošica, kjer so se na planšariji po kratkem okrepčilu odpravili po dveh variantah na vrh Košutice (1968 m). Po preverjanju in poznavanju sosednjih vršacev so pot nadaljevali s spustom po zahodni strani gore proti Koči na Ljubelju, ki jim je ponudila vso paleto barv cvetja v prekrasni neokrnjeni naravi. S koče so imeli prekrasne razglede in seveda kar spada h koči, so lahko obujali spomine na čase v 20. st., ki so bogatili ali pa kdaj tudi ohromili življenje v teh krajih (mejni prehod, gradnja tunela). Sledil je še spust po stari makadamski cesti do sedanjega mejnega prehoda Ljubelj in seveda povratek s poglobljeno analizo vtisov proti domu.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Mira Kuk