Konjiški planinci na zasneženem Petzecku

Majhna, ampak skrbno odbrana skupina konjiških planincev se je v splošnem pomanjkanju tri tisočakov na rodni jim grudi, odpravila v soboto zgodaj zjutraj proti sosednji Avstriji, kjer je tovrstnih kucljev več kot v izobilju. Tokrat so se odločili zavzeti enega izmed tri tisočakov v Visokih turah in sicer 3283 m visoki Petzeck. Vesel del poti, ki so ga opravili s kombiji se je končal na parkirišču Wangenitzalm, od koder jih je čakal šest urni vzpon do samega vrha Petzecka. Pot jih je vodila skozi čudovito dolino ob potoku Wangenitz, do koče Wangenitz hutte na 2550 m, kjer se je pričel zahtevnejši vzpon do samega vrha Petzecka. Poleg čudovitih razgledov na okoliške doline in vršace, so bili proti vrhu nagrajeni tudi s sveže zapadlim snegom, ki je samo pot na vrh naredil še zanimivejšo. Seveda se na samem vrhu pot ni končala, saj jih je čakal še šest urni vratolomni spust na izhodišče ture, kamor so pod večer prispeli v enakem številu kot so ga zjutraj zapustili.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Uroš Vahter