Markacisti zborovali v Slov. Konjicah

V soboto, 30. januarja so se v dvorani Konjičanka zbrali markacisti meddruštvenega odbora savinjskih planinskih društev na svojem 42. zboru. Tokrat je bilo za srečanje zadolženo Planinsko društvo Slov. Konjice. Na zbor je prišlo 96 markacistov, to so tista dekleta in fantje, ki redno skrbijo, da so naše planinske poti vedno dobro vzdrževane, urejene in označene. Zbor je prišel pozdraviti tudi župan občine Slov. Konjice g. Miran Gorinšek, udeležila pa se ga je tudi Manja Rajh, predsednica meddruštvenega odbora savinjskih planinskih društev.
Za uvod je zapel planinsko himno »Oj triglav moj dom« Rok Zorko, nato pa so štirje učenci iz osnovne šole Pod goro zaigrali in zapeli tri prelepe slovenske pesmi. Sledila so poročila o delu markacistov v preteklem letu, sprejeli so program dela za leto 2016, ki zajema predvsem urejanje katastra planinskih poti, obnova poti, izobraževanje markacistov in druge aktualne zadeve. Zbor so zaključili z družabnim srečanjem.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Marta Šmalc