Planinski dan 2016

V soboto, 15. oktobra se je Planinsko društvo Konjice predstavilo na stojnici na konjiški tržnici. Mimoidoči so si lahko ogledali opremo, katero uporabljajo planinci v gorah, prav tako so si lahko postregli s planinsko literaturo. Na vsa vprašanja jim je izčrpno odgovarjala predsednica društva Marta Šmalc. Ob 10. uri se je zbralo okrog 80 pohodnikov, med njimi skoraj polovica mladih planincev, ki so se podali pod vodstvom planinskih vodnikov na triurni pohod čez Škalce, do cerkve sv. Barbare in nazaj proti Konjicam. Na poti so obiskali vinogradništvo Založnik, kjer jim je gospodar Andrej prijazno ponudil jabolka za popotnico. Pri cerkvi sv. Barbare je bil daljši počitek za ogled cerkve, katero jo je predstavil skrbnik Vinko Cugmas. Čas je bil tudi za malico iz nahrbtnika in topel čaj, ki so si ga privoščili kar v župnišču. Kljub temu, da je na poti tudi deževalo, so se strinjali, da je za hojo v naravo potrebna le dobra volja in včasih tudi dežnik.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Lidija Pučnik