Iz Štor do Žičke kartuzije

Vabimo vas v soboto, 28.maja 2016 na Srečanje planincev savinjske regije, ki ga organizira Savinjski Meddruštveni Odbor PD, PD Šentjur in PD Dramlje s pohodom po odseku obnovljene planinske poti XIV. Divizije (Opoka pri Štorah – bolnišnica Zima – Straža na gori – Kumšek – Žička kartuzija).
Odhod avtobusa ob 7.30 uri zjutraj z avtobusne postaje v Konjicah.

Letos bomo prehodili 5. etapo poti med Opoko (Štore) in Žičko kartuzijo. Pot so markacisti Odbora za poti S MDO PD v sodelovanju s PD Šentjur in Dramlje na novo označili, uredili in postavili nove smerne table.
Po prihodu v Žičko kartuzijo bo slovesnost s kulturnim programom v spomin XIV. diviziji.
V nadaljevanju sledi družabno srečanje z glasbo!

XIVdivizije2

Zbiranje pohodnikov

med 8. in 8.15 Opoka pri Štorah

Začetek pohoda

ob 8.15 uri

Prihod v Žičko kartuzijo

okrog 15. ure (možnost ogleda Žičke kartuzije)

Vrnitev proti domu:

ob 18.00 uri

Oprema

obutev in obleka primerna vremenu

Hrana in pijača

med potjo iz nahrbtnika in v gostišču Gastuž bo na voljo topli obrok in pijača po zmerni ceni.

Zahtevnost

lahka planinska pot – cca. 6 ur

Med potjo bomo imeli krajše postanke: v Blagovni pri ribniku, pri Bolnišnici Zimi, v Dramljah, Straži na Gori, pri Kumšku.

Pohod in srečanje bo ne glede na vremenske razmere!

Povratek v Konjice predvidoma do 18. ure. Stroški avtobusnega prevoza so 5,00 € za člane in 3,00 € za mladino. Prijave sprejema Vida na M 041 281 992 ali E vida.kamensek@gmail.com.