Na Sljemenu pri sosedih

Preteklo soboto so se konjiški planinci odpravili na pomladni pohod na Sljeme (1033 m), ki je najvišji vrh Medvednice, pogorja, ki se razteza severno od hrvaškega glavnega mesta Zagreba. Po »panoramskem« ogledu mesta Zagreb, so se zapeljali do izhodišča poti na Šestinah. Najprej so prispeli do Kraljičinega zdenca, nato pa po krajšem postanku nadaljevali pohod po zložni poti vse do vrha. Vso pot jih je spremljalo toplo pomladno sonce, ki je marsikomu pustilo „opečene“ sledi na rokah in obrazih. Na Sljemenu, od koder je lep razgled na pogorje Medvednice in okoliške ravnine, vasi in mesta, so si ogledali mogočen televizijski stolp, ki je viden daleč naokoli. Od vrha so se sprehodili po hrbtu Medvednice vse do planinskega doma Grafičar (864 m), ki je grajen iz lesa in kamna in je eden najlepših na Hrvaškem, kjer so si privoščili daljši počitek, si napolnili želodce in se tudi odžejali. Pot so potem nadaljevali proti Medvedgradu, delno obnovljenem srednjeveškem gradu z lepim razgledom na Zagreb, ki so si ga tudi vsi ogledali. Po ogledu je sledil še zadnji spust proti izhodišču poti, kjer so po šestih urah zmerne hoje vsi prijetno utrujeni zapustili Zagreb.

Vida Kamenšek