Na Ermanovec in v rudnik Idrija

Preteklo soboto se je Planinsko društvo Slovenske Konjice odpravilo na jesensko turo na Ermanovec, 1026 m, nad Poljansko dolino. Takoj po navodilih za pot pri cerkvi sv. Lovrenca v Hotavljah, so “zagrizli” v hrib. Preko pobočij pod Belo so se najprej povzpeli do doma na Slajki, kjer jih je čakal topel čaj in drugi napitki. V nadaljevanju je pot vodila preko manjših gričev in vzpetin mimo vrha Špik ter vasi Stara Oselica vse do vrha Ermanovca. Kljub oblačnemu vremenu in ponekod tudi megli so bili poplačani za lepe razglede in že prave jesenske barve. Na koči pod Ermanovcem so si vzeli daljši počitek in si privoščili kulinarične dobrote oskrbnika na koči. Sledil je spust skozi Miklavževo grapo do Sovodnja, kjer jih je že čakal avtobus, da so lahko nadaljevali pot preko Cerkna do Idrije. Tam si je večina pohodnikov ogledala rudnik živega srebra (Antonijev rov). Po ogledu je sledila le še vožnja do doma. Preživeli so en lep dan v hribih nad Poljansko dolino.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos