Na ledenikih Dolomitov

Planinska sezona je v polnem zamahu in konjiški planinci so se podali na dvodnevno turo v Dolomite in to kar na najvišjo, 3343 metrov visoko kraljico Dolomitov, Marmolado. Prvi dan so se ustavili v Cortini d`Ampezzo, se popoldan sprehodili po razgibani panoramski poti po pogorju Monte Averau in se pod večer od jezera Fedaia z žičnico povzpeli do koče Pian dei Fiacconi. Prava poslastica je bila na vrsti v nedeljo, ko so se pri vzponu najprej spopadli z ledenikom in nadaljevali po zahodni grebenski ferati do razglednega najvišjega vrha Punta Penia. Med tem, ko je glavnina osvajala najvišji vrh, je uživaška skupina izbrala zelo razgledno prečenje od jezera Fedaia do prelaza Pordoi, in z žičnico obiskala še teraso Piz Boe na višini skoraj 2950 metrov. Veliko osvojenih ciljev in navdušenih planincev…

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

J. Ka.