Na Goro Oljko

Zdravju naproti je bil moto našega pohoda na goro Oljko. Organiziralo ga je PD Polzela. Triintrideset pohodnikov je izstopilo iz avtobusa na železniški postaji Polzela in krenili so po cesti v meglenem dnevu naproti cilju. Kolona rdečih pohodnikov se je vila v hrib in se na vrhu gore pridružila ostalim planincem iz Celja, Polzele, Slov. Bistrice in od drugod. Namen pohoda je bil razgibati telo, se naužiti svežega zraka, se družiti s prijatelji in kaj lepega videti kot je božji grob pod cerkvijo. Sama gora je apnenčastega izvora, kar je bilo vidno že iz rastlinstva in kamenja. Na gori smo se okrepčali s čajem, pomudili pa smo se tudi z lupljenjem jajc, saj se bliža praznik Svete Neže, ki kuram »rit odveže«. Šesto jajc, to je torej šesto pohodnikov! To je dokaz, kako človek ljubi zdravje in naravo. Vreme jim je služilo do zaključka pohoda.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Nada Kovač