Na Weissecku in izviru reke Mure…

V soboto, 27. julija, so se konjiški planinci odpravili na dvodnevno potepanje po Avstriji. Prvi dan jih je pot vodila na 2711 m visoki Weisseck. Hodili so po čudoviti pokrajini, porasli s prelepim planinskim cvetjem in zelenjem. Skoraj ves čas na poti jih je pozdravljala arnika, plahtica, materina dušica, tavžent roža in še veliko drugih prelepih rožic. Večina planincev je po treh urah premagala 1000 višinskih metrov in osvojila vrh. Zadovoljni in utrujeni so se vrnili na kočo, kjer so prenočili.
Po nočni nevihti, ki je malo osvežila pokrajino, so se zjutraj takoj po zajtrku podali še do izvira reke Mure. Čeprav so bili nad 1800 m visoko, je bilo kljub temu vsem pohodnikom zelo vroče, zato je bil prijeten občutek, ko so se lahko ohladili v reki Muri. V popoldanskem času so si ogledali še znamenito sotesko Raggaschlucht.
Da je na poti in v koči vse »štimalo«, so skrbeli Štefka, Mira, Franci in Irena, za varno vožnjo pa je poskrbel šofer Jože.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

I.Ri. in S.Pu.