Goričko – Pomurje

Murska ravnica

 V nedeljo, 14. julija 2013, vas vabimo na kolesarsko turo po Goričkem – Pomurje.

Griči po katerih je Goričko dobile ime je ustvarilo Panonsko morje. Tukaj je dosti močvirij in mokrotnih travnikov, čeprav je goričko eno najbolj sušnih pokrajin v Sloveniji. Goričko ne pozna večjih urbanih središč, to je svet gozdov, travnikov, vrtov , vinogradov ter gosto posejanih zaselkov.

[widgetkit id=4]

Z Goričkega proti Muri se svet prevesi v Ravensko. Tukaj so obdelana polja, tu in tam kakšen gozdiček in neskončna ravnina med njimi pa makadamske ceste-raj za kolesarje.
Da bi vse to okusili in doživeli bomo kolesarsko turo pričeli na Tromeji. Proti gradu Grad nas bodo spremljali lepi razgledi po gorički pokrajini. Nekaj časa po asfaltu, ki se mi tu in tam ne da izogniti nas bo pot pripeljala v dolino potoka Kučnica, ki meji s sosednjo Avstrijo. Od Ledavskega jezera naprej je samo še ravnina in makadamska cesta med polji vse do Petanjcev. Od tu dalje si bomo izposodili Mursko kolesarsko pot in se preko Otoka ljubezni na Muri prebili do Banovcev. V Termah Banovci si bomo zmehčali razbolele mišice po turi.

Podatki o poti

 • makadamska cesta,
 • kolovozi,
 • asfaltna cesta,
 • srednje zahtevna tura
 • dolžina poti 62 km,
 • vzpon 470 m

Obvezna oprema za na turo

 • Gorsko ali treking kolo,
 • kolesarska čelada,
 • kolesarske rokavice,
 • sončna očala,
 • manjši nahrbtnik,
 • rezervna zračnica,
 • komplet prve pomoči,
 • rezervna oblačila,
 • vetrovka,
 • kopalke,
 • brisača,
 • osebni dokument,
 • zdravstvena izkaznica,
 • mobilni telefon,
 • malica za čez dan,
 • 1l vode za na pot. 

Strošek ture je 35,00 € in zajema

 • Prevoz koles in udeležencev in kopalna karta v Termah Banovci

Odhod ob 7 uri, prihod ob 20 uri.

Prijave in informacije pri Lidiji M 031 260176 E lidija.pucnik@gmail.com