Na Vincekovanju v Podgorcih

Tokrat so se člani planinskega društva Slovenske Konjice odzvali na prijazno vabilo Turističnega društva Podgorci, ki je letos organiziralo že 10. Vincekovanje s pohodom.

Podgorci

Zbralo se je okrog 250 pohodnikov in v jasnem, sončnem dnevu so opravili lep sprehod po obronkih Slovenskih goric, katerega so spremljale dobrote domačih gospodinj in kletni dosežki gospodarjev. Pri vinogradništvu Kukovec so navdušeno spremljali svečano rez vinske trte, popestren s kulturnim programom, ob povratku pa so spoznali, da imajo nekateri člani konjiškega planinskega društva tople sorodstvene vezi z domačini, ki so jih pričakali z obloženimi mizami domačih kulinaričnih dosežkov, toplo besedo in vabilom dobrodošlice. Prijetno utrujeni so v večernih urah ob zadnjih taktih poskočne polke zapustili Kulturni dom v Podgorcih z obljubo, da v njihove kraje zagotovo še pridejo.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Ana Butolen