Praznično kolesarjenje na Ptujsko goro

15. avgusta, na lep praznični sončen dan, se nas je 27 kolesarjev kolesarske sekcije PD Konjice zbralo ob 6.15 uri na parkirišču pred Kmetijsko zadrugo v Konjicah in ob 6.30 uri smo krenili proti Ptujski gori.
Pot nas je vodila po kolesarski stezi do Tepanja, preko Perovca proti Sv. Jerneju, kjer smo imeli prvi postanek za okrepčilo in kontrolo koles ter opreme.
Pot smo nadeljevali proti Ličnici in naprej proti Žabejku ter preko Križnega vrha do Laporja. Po krajšem postanku nas je pot vodila naprej do Pečk, ter na pobočje po katerem smo ob 9.00 uri prispeli na Ptujsko goro. Tam nas je že tradicionalno pričakal domačin z malico in dobro voljo. Ob 10.30 uri smo iz Ptujske gore krenili proti Dolini Winettu, kjer smo si privoščili zelo dobro pečene postrvi. Po kosilu smo kraju Sveča prikolesaril do Dravinje, ob njej nadaljevali vse do Loč in tam naredili zadnji postanek. Od tu naprej pa smo se po kolesarski stezi vrnili domov, vsi zdravi, celi in polni lepih doživetij.


Za PD Konjice, Tomi Retuznik