Kolesarjenje po obronkih Tolmina

V soboto, 31. julija smo turni kolesarji Planinskega društva Konjice uživali na kolesu v okolici Tolmina. Turo smo pričeli v Zatolminu v smeri planine Polog vse do izvira reke Tolminke. Med kolesarjenjem smo lahko opazovali še ostanke neurja in toče , katera je še uro pred našim prihodom klestila na tem območju. Za vsakim dežjem posije sonce , in nam je res bilo zelo vroče , ko smo ” grizli ” proti cilju. Vsaka kapljica znoja je bila poplačana z prelepimi razgledi ob izviru reke Tolminke. Med kolesarjenjem nazaj proti glavnemu cilju sobotne ture – cerkvice na Javorci, nekje na pol poti od izvira Tolminke do planine Polog je naprava za prehod preko reke. Spodaj je Tolminka prav srhljivo bučala. Vseeno pa smo nekateri žičnico preizkusili in se podali na drugo stran reke. Sledil je le še kraljevski vzpon proti spominski cerkvi Svetega Duha na Javorci in marsikomu se je v podzavesti porajalo vprašanje “ZAKAJ mi je to treba”? A se je izplačalo ob pogledu na samo cerkev in ob izčrpni razlagi kustosa v cerkvici. Sledil je le še spust za 16 kolesarjev v dolino na izhodišče ter nakup znamenitega tolminskega sira. Dan je bil izpolnjen z približno 28 km poti in s prijetnim druženjem – ŽE SKORAJ KIČASTO…