V Žavc na pir

V nedeljo, 17. oktobra, le dan po društvenem pikniku in odličnem golažu smo se kolesarji Planinskega društva Konjice podali na novo kolesarsko turo. Po golažu najbolj paše pivo, zato smo se podali s kolesi ” v Žavc na pir “. Nedeljske jutranje nizke temperature niso odvrnile od tega cilja trinajst želnih članov kolesarjenja pa tudi piva na fontani v Žalcu. Do Žalca in na splošno smo se izogibali glavnih prometnih cest. Dva člana skupine sta tako spoznala, kako je če zaviješ ” livo ” tam ko bi morala zaviti desno. Do fontane nas je ločilo še kar nekaj kilometrov poti, lepo nas je presenetil savinjčan Boštjan s pivom, sokovi. Pa niso vsi Savinjčani škrti. Po pokušini piva na fontani in skupinskem slikanju je sledila vožnja tik ob sami reki Savinja. Tokrat ni bilo livo tam kjer bi morali naravnost, ampak ” disno “. Na poti proti izhodišču smo se še ustavili pri ” grči ” Albini katera nas je lepo postregla z štrudlom. Da pa ne bi bili nekateri celi dan samo na tekoči hrani smo se ustavili tik pred ciljem še na čevapčičih in drugih dobrotah na plošči. Tako je bil dan po skoraj 95 prevoženih kilometrih zaključen.

Zapisal Matjaž Rebernak