Planina Biba – Menina planina – Vivodnik

Menina planina polna Četrtkovcev,
Kar 22 Četrtkovcev se nas je podalo na Menino planino. Pohod smo začeli na Planini Biba, kamor smo se pripeljali s svojimi prevoznimi sredstvi. Na pot smo se takoj odpravili mimo kapelice in naprej po planini. Bilo je že kar vroče, vendar le malo manj kot doma v dolini. Na planini je veliko goveda na paši in zraven so tudi konji. Prijeten je pogled na naravo, na cvetje, ki se kaže v vsej svoji lepoti, na jezerca, ki so umeščena na planini in širne cvetoče gorske travnike. Ker pot ni bila dolga in zahtevna, smo po dobri uri in še nekaj minut prispeli do Planinskega doma na Menini planini., kjer smo si privoščili daljši postanek, se odžejali in okrepčali s priboljški z nahrbtnikov in tudi pojedli nekaj toplega, kar so imeli v koči. Nato smo se odpravili proti vrhu Vivodniku, kjer je nameščen lesen stolp. Sledila je hoja proti izhodišču na Bibi. Prehodili smo zanimivo krožno pot, ki je bila v drugem delu večinoma po gozdu v senci. Preživeli smo zopet en lep sončen dan na planini.
Vida Kamenšek