Četrtkovci ponovno v Bohinju

Tudi letos so se Četrtkovci – sekcija starejših konjiških planincev podali v Bohinj in okolico. Plan, ki so si ga zastavili, so izpolnili v celoti. Prvi dan so si ogledali Planinski muzej v Mojstrani, nato so se povzpeli do slapa Peričnik. Ena skupina pa se je napotila v Krajnsko goro, si ogledala Zelence, planiške skakalnice, nato so prehodili pot do Koče v Tamarju, drugi pa so nadaljevali pot na Rudno polje. Tudi na Uskovnico so mimogrede »skočili«. Naslednji dan je bil na vrsti Vogel, kamor so se dvignili z gondolo, ena skupina pa je potem prehodila tudi dolgo pot iz Vogla preko Komne v dolino. Tudi Triglav je osvojil eden izmed pohodnikov. Da pa ni bilo dolgočasno, so imeli zraven tudi par koles. Prehodili so tudi pot okoli Bohinjskega jezera, Korita Mostnice do Mostničnega slapa in Voje. V tem delu Slovenije je toliko različnih zanimivih stvari za oglede, da kmalu zmanjka časa za vse. Prav tako je povsod priložnost opazovati prelepo planinsko cvetje, ki ravno v tem času v razcvetu. Na vrsto je letos prišla tudi pot iz Planine Blato na Planino pri jezeru in še Vogar, kjer je nekaj minut od koče tudi razgledišče in »klopca ljubezni«. Za zadnji dan in za pot domov pa so si izbrali pot iz Bohinjske Bistrice na Soriško planino, kjer so si naredili daljši postanek z obilno malico in tudi imeli še možnost za vzpon na tamkajšnje hribe, toda razen dveh pohodnikov, ni bilo več zanimanja oz. volje za hojo. Po postanku so se peljali do Škofje Loke in domov. Za zaključek so se ustavili še na Trojanah, kjer ne morejo mimo brez postanka in sladoleda, krofov in še česa…
Domov so se vrnili z željo, da se naslednje leto zopet odpravijo na raziskovanje lepih slovenskih kotičkov.

V. Kamenšek