S kolesom iz Konjic na Pohorje

V nedeljo, 2. avgusta 2020 vas vabimo na kolesarjenje “iz Konjic na Pohorje”.

Zbor kolesarjev bo na parkirnem prostoru pri Kmetijski zadrugi Slovenske Konjice ob 7.30 uri.

Zakaj ne bi spoznali lepote Pohorja kar iz kolesa? Zato se je kolesarska sekcija Planinskega društva odločila, da organizira kolesarjenje ” iz Konjic na Pohorje”. Turo bomo izvedli v nedeljo, 2. avgusta 2020 . Sama kolesarska trasa je dolga cca 77 km, ter okoli 1600 višinskih metrov. Klub veliko višinskih metrov, nič skrbet…, prav toliko je tudi spusta. Ob sami trasi bomo lahko občudovali lepote Pohorja.

Podlaga:

• 28% asphalt (22,7 km)
  • 49% makadam (37,5 km)
  • 23% pot/kolovoz (17 km)

Za na pot je priporočljivo treking ali gorsko kolo

Obvezna oprema vsakega udeleženca:

kolesarska čelada, očala, kolesarske rokavice, rezervna zračnica, VELJAVEN osebni dokument, zaščita za sonce in dež, , hrana in pijača za čez dan.
Zaradi nastale situacije je priporočljivo imeti s sabo zaščitno masko.
Vsak vstop v zaprt prostor je potrebna uporaba zaščitne maske ( notranji prostori lokalov, sanitarije, muzeji, sakralni objekti,..)

Načrtovano turo bomo v primeru neugodnega vremena ali kakršnih drugih vzrokov primerno prilagodili.

Glede ostalih zaščitnih ukrepov prosimo, da sledite napotkom NIJZ.

Prijave na izlet niso potrebne, samo pridite in že drvimo. Z nami je vedno lepo..
Vrnili se bomo do 18. ure.

Izlet bosta vodila kolesarsko-planinska vodnika Matjaž Rebernak in Uroš Vahter