Po poti XIV. divizije

Planinsko društvo Slovenske Konjice in Savinjski Meddruštveni Odbor PD, PD Dobrna, Vitanje In Velenje

vabijo v soboto, 26. maja 2018 na  9. srečanje planincev savinjske regije s pohodom po odseku obnovljene planinske poti XIV. divizije
(naselje Socka – Velika Raven – Brdce – Zabreže – Asališče – Planinski dom na Paškem Kozjaku)

Odhod avtobusa s pohodniki z AP Konjice bo ob 6.45 uri.

Letos bomo prehodili 7. etapo poti med Socko in Planinskim domom na Paškem Kozjaku.
Pot so markacisti Odbora za poti S MDO PD v sodelovanju s PD Dobrna in Vitanje na novo označili.

Po prihodu v Planinski dom bo slovesnost s kulturnim programom v spomin XIV. diviziji in 60. obletnici obhodnice planinske poti XIV. divizije. V programu bodo sodelovali: člani PD Dobrna ter ansambel Kmetec s prijatelji.

Program:

Zbiranje pohodnikov  do 7.30 ure naselje Socka (Senegaški mlin)
 Start pohoda  ob 7.30 uri
 Prihod v planinski dom   okoli 15.00-15.30 ure
 Vrnitev proti domu  ob 18.00 uri
 Oprema  obutev in obleka primerna vremenu
 Hrana in pijača  med potjo iz nahrbtnika
 Zahtevnost  lahka planinska pot – cca. 6 ur

V Planinskem domu Paški Kozjak, kjer bo zaključek, bo na voljo topli obrok: goveja juha in jota iz sveže zelenjave (brezplačno), pijača bo po zmerni ceni.

Pohod in srečanje bo ne glede na vremenske razmere!

Povratek z avtobusom v Konjice bo predvidoma do 18. ure. Stroški avtobusnega prevoza so 10,00 € za člane in 5,00 € za mladino. Prijave sprejema Vida na M 041 281 992 ali E vida.kamensek@gmail.com, vodil bo Tomaž Levart.

Organiztoatroji:

• Manja Rajh, predsednica S MDO PD