Preko Skale v Žičko Kartuzijo

Preteklo soboto so se člani planinskega krožka na OŠ Ob Dravinji podali na še zadnji, zaključni planinski pohod. V sveže opranem sobotnem jutru so se zbrali pred šolo, nato pa se namenili preko Skale do Žičke kartuzije. Ko so prisopihali do Skale, jih je na vrhu čakalo prijetno in osvežujože presenečenje. Prijazni in izkušeni planinec Martin je namreč iz nahrbtnika potegnil poln cekar sladkih in sočnih domačih češenj. Z veseljem so jih pozobali, nato pa se podali še na zadnji kos poti proti »Zajckloštru«. Ta kos poti so mladi planinci poimenovali kar »jagodna pot«, saj so jih vso pot spremljale sladke gozdne jagode, ki so jih pridno pobirali. Tako so se naenkrat znašli med obzidjem spokojne Žičke kartuzije, ki pa je med svojimi skrivnostnimi kotički skrivala še skriti zaklad. S tako prijetnimi vtisi smo zaključili letošnjo planinsko sezono.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Urša Sovič