Srečanje gorskih stražarjev in varuhov gorske narave SMDO

V nedeljo, 6. marca 2016 smo se tri članice planinskega društva udeležile tradicionalnega pohoda deklet in žena PD Polzela »Po nagelj na Goro Oljko«. Temu pohodu smo se pridružili tudi gorski stražarji in varuhi gorske narave iz Savinjskega MDO ter vsi planinci, ki jih zanima naravovarstvena problematika. Srečanje je bilo izvedeno v obliki naravovarstvenega planinskega pohoda. Predstavili smo delo odsekov za gorsko stražo in varstvo gorske narave, tečaj za gorske stražarje, ki bo v oktobru in si ogledali rastišče rastline pasjega zoba. Začetek pohoda je bil v središču naselja pred občinsko zgradbo v Polzeli. Pot je vodila preko Vinskega vrha mimo Juga po romarski poti na Goro Oljko. Na vrhu pri planinskem domu je prejela vsaka udeleženka pohoda nagelj v počastitev praznika žena. V planinskem domu je sledilo družabno srečanje.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Vida Kamenšek