20. zimski vzpon na Stolpnik

Konjiški planinci so ob Dnevu samostojnosti gostili nekaj sto pohodnikov na tradicionalnem, tokrat že 20. srečanju na Stolpniku. Za vse so pripravili sadni kruh in vroč čaj, ki je dobro del po dolgem vzponu in že pravi zimi. Martin in Mira sta poskrbela, da je bilo tudi »kuhančka« dovolj za suha grla in premražena telesa. Vrh je bil snežen in čisto prav zimski, kot temu rečemo. Vse pohodnike, ki so prišli od blizu in daleč, je pozdravila predsednica planinskega društva Marta Šmalc, ki je nazdravila in počastila udeležence šampanjcem. Poleg vsakoletnih udeležencev pohoda, je veliko veselja in sonca prinesla številčna skupina korajžnih mladih zreških planincev, ki so se zopet povzpeli na goro v spremstvu vodnikov, mentoric in staršev, kar nekaj mladih planincev pa je na Stolpnik prišlo v spremstvu babic in dedkov in vsi ti so zgled in izziv tistim, ki so ostali v dolini.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

V.Kamenšek